Dan otvorenih vrata Rafinerije nafte Rijeka

Autor: Administrator , 11. 10. 2019.

28. rujna 2019. godine učenici 3. a i 3. b razreda Osnovne škole Kostrena, u pratnji svojih učiteljica Natalie Cuculić i Ane Čančarević, prisustvovali su Danu otvorenih vrata Rafinerije nafte Rijeka.

Cilj je bio približavanje lokalnoj zajednici i upoznavanje s radom rafinerije, a učenici su imali priliku saznati ponešto o procesima u rafineriji te čuti priču o nastanku i preradi nafte, ispričanu na njima zanimljiv način.

Nakon dolaska i registracije, uslijedio je obilazak rafinerije autobusima u pratnji radnika rafinerije, a zatim prezentacija vatrogasaca Vatrogasnog doma u Rafineriji nafte Rijeka. Vatrogasci su upoznali učenike s vatrogasnom opremom te izveli radnju gašenja požara. Učenici su pobliže osjetili s čime se vatrogasci susreću i bave. Uslijedio je obilazak Laboratorija i Kontrolne sale nakon čega su učenici uživali u zabavnim aktivnostima – predstavi Tvornice Lutaka ''Pumpićeva tajna'', napuhancima, elektroničkom driblingu, stolnom nogometu i fotkaoni te koncetu ZSA ZSE. Za učenike je bio priređen i catering.

Učenici su s radošću sudjelovali u ovom projektu u kojem su stekli nova znanja uz druženje i zabavu.

« Srpanj 2020 »