17.03.2020.

Autor: Adriana Glavan, 17. 3. 2020.

Slikovni rezultat za on line učenje

Dragi učenici, poštovani roditelji

od srijede, 18.3.2020. započinje virtualna nastava.

• Učenici predmetne nastave (5. – 8. raz.), nastavu će pratiti/pohađati putem aplikacije Microsoft Teams, u virtualnoj učionici. Učionici pristupate s AAI identitetom, @skole.hr
  • Predmetni učitelji upućuju na aktivnosti i zadatke za svoj predmet u tom alatu.
  • Ako učenik nije bio aktivan tijekom cijelog dana  u svojoj virtualnoj učionici, roditelj treba opravdati izostanak razredniku.
  • Za sada, nema ocjenjivanja, ali učitelji prate ostvarenje ishoda poučavanja kroz pitanja i zadatke i bilježe svoja opažanja u e dnevnik.
  • Učenik ne mora ispunjavati zadatke u realnom vremenu (vrijeme kada je predmet po rasporedu), već to može učiniti tijekom dana kada njemu odgovara i kada se može povezati u učionicu.
  • Učenici trebaju poštivati pravila ponašanja unutar virtualne učionice.
  • Učenici predmetne nastave mogu paralelno pratiti i TV program pripremljen za njih, a predmetni učitelj/ica će uputiti učenike i na dopunske izvore učenja (video uradake, prezentacije i sl.).
  • Važno je znati da TV program i emisije nisu i ne trebaju biti  sinkronizirane  sa temama koje učenici obrađuju u Teams aplikaciji, no dobro ih je pogledati jer su poučne i korisne.
  • Učenici razredne nastave prate HRT3 i upute i zadatke svojih učiteljica

Virtualna učionica je mjesto za učenje i ispunjavanje zadataka. Putem virtualne učionice učenik treba postavljati  pitanja učiteljima vezano za nastavu i odgovarati na postavljena pitanja i zadatke  učitelja. Virtualni razred NIJE mjesto za dopisivanje među učenicima, za to molimo koristiti druge medije.

Sretno svima, uopće ne sumnjamo da ćemo i u ovome svi zajedno biti vrlo uspješni.

« Srpanj 2020 »