Vožnja školskim autobusom
Autor: Iva Divković, Korina Veljačić, 16. 10. 2014.

Poslije nastave neka djeca odlaze kućama školskim autobusom. Kad bus dođe, ukrcamo se i krenemo na vožnju koja može potrajati i 45 minuta. A što učenici rade i razmišljaju dok se voze kroz Žuknicu, Paveke, Randiće, Svetu Luciju, Glavane ili Vrh Martinšćice?

Pauli iz 6.r. zabavno se voziti školskim autobusom zato što se može zabavljati s prijateljima. Neki vozači su joj dobri, a neki baš i nisu. Dora iz 7.a napomenula je da joj je ponekad dosadno te da se baš i ne voli voziti autobusom. Mai je nova učenica u našoj školi i ide u 5.a razred i sve joj je zanimljivo pa tako i vožnja autobusom. Smatra da je naša škola jako lijepa i svi su joj učitelji dobri, a iako je na početku bila napeta, sada se opustila i uživa u svakodnevnim aktivnostima poput vožnje školskim autobusom. Kao i drugim školskim autobusima, i kod je uobičajeno da na zadnjim sjedalima najčešće sjede učenici iz 7. i 8. razreda. Oni su najstariji i na posljednjih pet sjedala najbolje se zabavljaju.

Vozač školskog autobusa Duško voli svoj posao i voli prevoziti djecu, samo bi želio da ga učenici malo više slušaju. Našim učenicima prenosimo vozačevu poruku i nadamo se da će se učenici pridržavati pravila ponašanja u busu da bismo svi zajedno uživali u sigurnom putu ka svojim kućama.

tekst i slike: Iva Divković i Korina Veljačić, 5.b