Poletjele golubice iz "Rasadnika"
Autor: Roberta Milinović, 15. 6. 2015.

Ponedjeljak je odlično započeo: umjesto uobičajene nastave u školi, dan smo započeli nastavom u Eko-parku "Rasadnik".

Za one koji ne znaju, Kostrena ima lijep i velik ekološki vrt u kojem su posađene autohtone biljke poput lavande, ali već je izniklo i zdravo, nešpricano povrće poput salate i tikvica. I naša će škola dobiti jednu parcelu u eko-vrtu u kojoj će članovi eko-grupe sijati, saditi, presađivati i uzgajati ekološko voće i povrće.

Eko-park "RASADNIK" danas je dobio i pravi golubinjak, a cijela je OŠ Kostrena, sa svim učenicima i učiteljima 15. lipnja posjetila park i iz prve ruke doznala štošta o vrtu i malim stanovnicima - golubovima pismonošama. Gospodin Babić, koji se brine o golubovima, objasnio nam je koje vrste golubova postoje i kako su njegovi golubovi uzgajani, cijepljeni, ne prenose bolesti te su izdresirani da se vrate kući.

Rasadnik je otvoren za edukaciju i poticanje ekološkog uzgoja, a naša profesorica Smiljana Mičetić izjavila je da joj se Rasadnik sviđa, da je vrlo uredan i lijep. I učenici se slažu s time pa je Katarina iz 5.b još dodala da joj je bilo žao golubica dok su bile zatvorene do svečanog puštanja. Načelnica općien Kostrena Mirela Marunić zadovoljna je što je Rasadnik izazvao veliki i pozitivni interes od najmlađih do najstarijih Kostrenjana, a mi se već sada radujemo nekim budućim plodovima iz našeg eko-vrta.

tekst: Roberta Milinović, 5.b

fotografije: novinarska skupina