« Ožujak 2024 »

Večer poezije i glazbe
Autor: Administrator , 22. 3. 2017.

U četvrtak, 16. ožujka 2017. učenici OŠ Kostrena nastupili su u dvorani Narodne čitaonice u Kostreni Sv. Luciji.

Druženje uz stihove i glazbu održalo se u sklopu poetskih večeri pod nazivom "Va stihu i kamik cvate" u organizaciji Katedre Čakavskog sabora Kostrena, a učenici Osnovne škole Kostrena oduševili su brojnu publiku u Čitaonici.

Učenici su čitali svoje pjesme i pjesme svojih vršnjaka, koje su napisane na čakavskom izričaju i time pridonijeli nastojanjima Katedre Čakavskoga sabora da se sačuva domaća beseda.

Svečanost je otvorila predsjednica Katedre Anđelka Rasol, a nastupali su sljedeći učenici:

Diego Aldin, Lina Banić, Lucija Bistrović, Lucija Borovac, Mia Burić, Dario Čubrić, Lucija Datković, Lara Fabac, Alen Franelić, Marta Ikić, Nika Karabogdan, David Kustić, Mola Linić, Nora Lupi, Paola Protulipac, Mihaela Ramić, Mateo Rošić, Ema Sacchi, Mauro Šoić, Zara Unković i Nensi Žgur. Glazbom su večer uljepšali Mor Magyar na gitari, Natali Mažer na sintisajzeru te Ana Xie Miškulin na violini.

Poetsku večer pripremale su učiteljice Ljiljana Anić, Nataša Mažer Baljak, Ines Perović i Ina Randić Đorđević uz podršku ravnateljice Biserke Miškulin i cijelog Učiteljskog vijeća OŠ Kostrena.

Dvoranu Narodne čitaonice ispunili su roditelji, nonići i none, bake i djedovi, dragi rođaci i prijatelji učenika koji su osvojili gromoglasan aplauz i još jednom pokazali koliko su maštoviti, kreativni i sposobni.

Čestitamo svim učenicima i podržavamo ih da i dalje razvijaju svoje talente!