"Peek & Poke" tajne otkrile se učenicima 5. razreda
Autor: Administrator , 1. 10. 2018.

Učenici 5. razreda u izvanučioničkoj su nastavi posjetili Muzej računala i tehnologije „Peek&Poke“ te Muzej djetinjstva.

Budući da su suvremena istraživanja ukazuju na činjenicu da iskustvena nastava izravno utječe na razumijevanje teme, nije bilo boljeg uvoda za nastavu Informatike od izravnog dodira sa najstarijim računalima u riječkom Muzeju „Peek & Poke“.

Petim je razredima prvi put u ovoj školskoj godini Informatika obvezni predmet, a Ministarstvo znanosti i obrazovanja potiče škole na izvanučioničku nastavu pa je učiteljica Informatike Mihaela Mrakovčić Pernar organizirala posjet čuvenom riječkom muzeju u kojem su učenici doznali o razvoju informatičke i digitalne tehnologije.

Učenike je oduševilo što su mogli isprobati rad na starim računalima, a vodič im je zorno prikazao i razliku današnjih od nekadašnjih uređaja za pohranjivanje podataka, mobilnih telefona i sl. Mnogi su zaigrali i igrice iz nekih davnih vremena, a svoje su zadovoljstvo napisali i u knjizi utisaka.

Uz profesoricu Mrakovčić Pernar, učenike su pratile i razrednice A. Glavan i I. Randić Đorđević, a nastava je obuhvatila i upoznavanje dijela riječke prošlosti i to obilaskom Muzeja djetinjstva i riječkog Tunela kojim su učenici prošetali od OŠ „Dolac“ do katedrale sv. Vida.

Terensku nastavu svi su ocijenili uspješnom – učenici kojima se svidio izravan dodir sa sadržajima učenja i učiteljice koje su ostvarile planirane ishode u ugodnom okruženju.