INFORMACIJA ZA RODITELJE I UČENIKE OŠ KOSTRENA
Autor: Adriana Glavan, 31. 10. 2020.

Kako bi se djeca manje bojala koronavirusa sada je tu Koronko! Cilj je djeci pokazati kako se ponašati

Poštovani roditelji, dragi učenici,

unatoč medijiskim naslovima, zbog kojih su se pokrenula određena pitanja oko modaliteta izvođenja nastave nakon ovih kratkih prazika, od srijede 4.11., ovim putem obavještavamo Vas da, za sada i do god to epidemiološksa situacija bude dozvoljavala, planiramo provoditi nastavu u živo, u školi, za sve razredne odjele.

Zajedno s našim Osnivačem, PGŽ-om i školskom liječnicom dr. Dragaš Zubalj te lokalnim Sožerom civilne zaštite i g. načelnikom Kostrene,  dnevno pratimo razvoj situacije i u slučaju pojave negativnog trenda za našu školu, odmah ćemo reagirati.

U ovom trenutku nemamo proboja virusa u školu i nadamo se da će tako i ostati.

Molimo Vas da se nastavimo odgovorno ponašati i poštivati sve epidemiološke mjere i preporuke:

- izbjegavati nepotrebna okupljanja i druženja,

- ukoliko su druženja nužna, obavezno nositi zaštitnu maskicu i držati preporučeni  razmak od 2m,

- redovito zračiti prostor u kojem boravimo,

- pojačano održavati higijenu ruku,

- nastojati, kao što to činimo u školi,  u sve  prostore u kojima boravimo, ne ulaziti u obući u kojoj smo bili vani ili svakako dezinficirati potplate,

Ukoliko osjetimo simptome bolesti, svakako je bitno ostati kod kuće i konzultirati obiteljskog ili školskog liječnika kako ne bismo bili kliconoše.

Jako  je važno,  da u slučaju pojave bolesti unutar obitelji ili među prijateljima s kojima smo bili u bliskom kontaktu, budemo odgovorni i poštujemo mjeru samoizolacije, ukoliko je preporučena, te svakako o istoj obavijestimo obiteljskog liječnika i svoju  razrednicu.

Znamo da nije jednostavno, ali vjerujemo da ćemo zajedničkim naporima i ustrajnošću uspješno odgovoriti i ovom izazovu.

Možemo se ljutiti, smijemo i negodovati, ali ne smijemo posustati!

Pratite mrežne stranice škole i obavjesti u virtualnim učionicama ili razrednim grupama - u slučaju bilo kakve promjene, biti ćete promptno obaviješteni.