Blagdanski pokloni
Autor: Adriana Glavan, 6. 12. 2020.

Zahvaljujući Općini Kostrena i INA d.d., učenici OŠ Kostrena dobili su vrijedan dar – garderobne ormariće.

Donacijom u iznosu od 60.000Kn, INA d.d. omogućila nam je nabavku ormarića koji će bitno rasteretiti školske torbe naših učenika.

Kako rješenje ne bi bilo parcijalno, dodatno se angažirala Općina Kostrena  koja doista pokazuje visoki stupanj razumijevanja za potrebe učenika te se uvijek odazove upitima u službi unapređenja učeničkog standarda.

Upravo zahvaljujući senzibilitetu naše Općine, učenike razredne nastave, u petak, 4.prosinca, na blagdan Svete Barbare, jedne od zaštitnica Kostrene, na klupama su dočekale poklon vrećice s knjigom, bilježnicom i adventskim kalendarom – tako je započelo prosinačko darivanje.

Dječja lica dodatno su se ozarila kada su u svojim balončićima, unutar kojih se već osjeća blagdansko ozračje zahvaljujući vrijednim ručicama koje su okitile zidove i panoe, dobili pozivnicu za virtualnu on line edukativnu priredbu koja je završila kvizom nakon kojeg su najboljima podijeljene pohvalnice. Bila je to odlična ideja naše vjeroučiteljice Anamarije Filipović kojoj su se najmlađi rado odazvali.

U našoj školi, unatoč ovim izvanrednim okolnostima, osjeća se blagdansko ozračje. Prosinac je mjesec darivanja, radosti i nade. S osmjehom na licu očekujemo nova iznenađenja koja donose dani pred nama – neka nam svima budu ispunjeni optimizmom i ljubavlju!