Radionice Crvenoga križa u našoj školi
Autor: Administrator , 31. 10. 2011.

Tijekom listopada 2011. godine nizom aktivnosti obilježeni su dani Crvenoga križa . Svi su učenici naše škole sudjelovali na  radionicama koje je ekipa iz Crvenoga križa organizirala na školskom dvorištu.

Radionice su bile raspodijeljene od onih za najmlađe na kojima je prikazano liječenje ozljeda na njihovim igračkama, do onih za nešto starije, gdje se učilo o pravilnom davanju umjetnog disanja i previjanja prijeloma ruku i nogu. Čak se našla i pokoja aktivnost za naše profesore koji su nas budno pratili i smirivali one koji su se previše uživjeli u radionice. Dok su neki profesori mjerili tlak kod medicinskih sestara i volonterki Crvenog križa, osmaši su se  informirali o davanju krvi. Iako će morati pričekati još koju godinu, sigurno i među njima, odnosno svima nama, postoji nekoliko budućih darivatelja čija će krv nekome spasiti život.

Osim radionica, u sklopu Crvenog križa nekolicina je učenika u raznim dijelovima Kostrene prodavala kupone, a u školi se prikupljala i odjeća, obuća i sve ono što nam više ne treba, a nekome bi moglo dobro doći. A mi se nadamo da će nam Crveni križ doći i sljedeće godine i još nas bolje upoznati sa svojim aktivnostima.

Chiara Frančišković 7.a