Državna smotra LiDraNo
Autor: Administrator , 12. 4. 2014.

Naš je "Broštulin" jedan od 15 najboljih školskih listova u Republici Hrvatskoj te je pozvan na državnu smotru LiDraNo.

Državna smotra najboljih literarnih, novinarskih i dramskih uradaka LiDraNo održala se u Primoštenu od 23. do 25. ožujka 2014. a naš je školski list "Broštulin" jedan od petnaest najboljih. U Primoštenu su ga predstavljale glavna urednica Morena Sitar iz 7.a i njezina mentorica Ina Randić Đorđević.

Na okruglom stolu za školske listove članovi prosudbenog povjerenstva Anita Šojat i Srećko Listeš čestitali su svim urednicima i mentorima, a prof. Listeš naglasio je da se ove godine na LiDraNo prijavilo oko 450 školskih listova, a njih oko 150 predloženo za državnu smotru. Pozvano ih je samo 15 i biti jedan od najboljih veliki je uspjeh naše škole!

Najbolji školski listovi u Republici Hrvatskoj.

Prosudbeno je povjerenstvo svakom listu pohvalilo izrazito uspješne elemente i savjetovalo što bi trebalo biti bolje, a kriteriji su se odnosili na kvalitetu, vrstu i opremu novinskih članaka, dizajn i sl. Naglasili su kako će odsad jedan od kriterija biti i iskazan napredak u odnosu na savjete koje su urednici i njihovi voditelji dobili. Spomenuli su kako se mnoge škole okreću digitalnim školskim listovima pa su među 15 najboljih i tri digitalna lista: "Breza" OŠ "Ivan Goran Kovačić" iz Duge Rese (http://brezaigk.wordpress.com), "Izvor" OŠ Ljudevita Modeca - Križevci (www.izvor-osmodec.hr) i  zagrebački "ZAG" OŠ Marije Jurić Zagorke (http://osmjzagorka-zag.com/).

Svi sudionici dobili su zbornik "LiDraNo 2014".

Tri primoštenska dana protekla su u kvalitetnom radu i druženju, a na svečanom zatvaranju ravanatelj Agencije za odgoj i obrazovanje Vinko Filipović svima je poželio uspjeh i tako najavio novu radnu godinu za sve literate, novinare, recitatore i glumce - s nadom da će isti uspjeh imati i sljedeće, 2015. godine. Za osnovnu školu 25. ožujka završila je smotra, a za srednjoškolce tek započela. Čestitamo i listu Prirodoslovne i grafičke škole iz Rijeke "Kamen mudrosti - kamen ludosti", koji je poput nas jedini branio boje Primorsko-goranske županije u kategoriji školskih listova, samo na razini srednjih škola.

U Primoštenu nas je dočekalo proljeće!

Urednica i mentorica: Morena Sitar iz 7.a i prof. Ina Randić Đorđević