Sadnice za školarce
Autor: Administrator , 23. 4. 2014.

Ekoregija Kostrena u suradnji s Hrvatskim šumama uspješno je 23.travnja provela akciju darivanja sadnica učenicima Osnovne škole Kostrena.

Hrvatske šume donirale su udruzi "Ekoregija Kostrena" 500 sadnica za učenike OŠ Kostrena i djecu iz DV "Zlatna ribica", ali svako je dijete sadnicu moralo zaraditi na neobičan i zanimljiv način: svaki je učenik do 22.travnja morao donijeti najmanje 5 korištenih najlonskih vrećica koje će biti zbrinute na odgovarajući način, a za svoj je trud dobio kupončić koji je predao članovima udruge Ekoregija Kostrena. Zauzvrat je dobio sadnicu bora, smreke ili koju drugu autohtonu sadnicu. Prikupljanjem plastičnih vrećica željelo se podići razinu ekološke osviještenosti, odnosno podsjetiti učenike i njihove obitelji koliko je plastična vrećica teško razgradiva.

Učenici s kupnčićima koji dokazuju da su predali 5 najlonskih vrećica.

Na početku su okupljene pozdravili ravnateljica Biserka Miškulin i načelnica Općine Kostrena Mirela Marunić. Predstavnici Općine Kostrena, Hrvatskih šuma i Ekoregije Kostrena nagradili su autore najboljih likovnih radova na temu očuvanja okoliša, a zatim je predstavnica Hrvatskih šuma pokazala kako se sadnica pravilno sadi tako da sada svaki učenik može sam posaditi sadnicu u svojem vrtu. Ravnateljica je pozvala sve učenike da fotografiraju postupak sadnje i svoje posađene sadnice te svoje fotografije donesu u školu gdje će biti izložene na panou, a najbolje i nagrađene.

Načelnica Općine Kostrena Mirela Marunić izražava zadovoljstvo ekološkom osviještenošću učenika.

Nagrađeni autori najboljih likovnih radova.

Okupljeni učenici još su jednom pokazali da je OŠ Kostrena prava eko-škola!

Demonstracija pravilnog načina sadnje.

Za jedan zeleni kupon - jedna sadnica!