Dan škole proslavljen uz brončani status eko-škole
Autor: Administrator , 10. 6. 2014.

Bio je to jedan poseban petak 30. svibnja 2014. Učenici Osnovne škole Kostrena proslavili su svoj dan, ali i uspješnu obnovu statusa ekološki osviještene škole i to već šestu godinu, čime je škola dobila brončani status eko-škole.

Umjesto nastave i uobičajenog rasporeda, učenici su birali radionice u kojima će sudjelovati. Dok su jedni šetali sa svojim učiteljicama, drugi su pekli kolače, izrađivali sapune, konstruirali piramide, natjecali se u karaokama… Zvuči zabavno, a da je tako i bilo, dokazali su osmjesi na licima učenika i učitelja naše škole. Poslije radionica učenici od 5. do 8. razreda imali su sportska natjecanja u spretnosti i vještini. Čini se da su šestaši najspretniji, sedmaši najbrži, a osmaši najbolje igraju nogomet. Mislite da smo petašiće zaboravili? Nipošto, upravo su petaši, odnosno 5.b sa svojom razrednicom Majdom Leskovar proglašeni pobjednicima u natječaju „NAJ-RAZRED OŠ Kostrena“, a za nagradu dobili su izlet poznatom riječkom atrakcijom – tuRIstičkim autobusom, kojim će na originalan način doznati nešto o atraktivnim riječkim i opatijskim lokalitetima.

Vrhunac Dana škole bio je podizanje zelene zastave koja simbolizira dosljednost i kontinuirani rad na podizanju ekološke osviještenosti djece (i odraslih). Nakon pozdravnog govora naše ravnateljice Biserke Miškulin, sve je učenike, djelatnike i goste pozdravila i kostrenska načelnica Mirela Marunić, a zatim su Emina Fodolović i Hrvoje Matrljan, učenici 8. razreda, svečano podigli zelenu zastavu. Škola je tako postala ponosni vlasnik brončanog statusa eko-škole! Da smo zajedno jači, dokazuje i Dječji vrtić „Zlatna ribica“, koji je također postao brončani eko-vrtić te se pridružio slavlju.

Ravnateljica Biserka Miškulin naglasila je kako je škola u ovih osam godina postala prepoznatljiva po kvaliteti za koju su svi zaslužni: i učenici i učitelji, ali i roditelji koji podupiru školske projekte. Upravo je na inicijativu roditelja školi donirana interaktivna ploča čije je predstavljanje bilo u sklopu Dana škole, kao i prezentacija nagrađenog eko-projekta „Bioraznolikost u autohtonom okruženju“.

I tako je protekao još jedan dan škole, a pred vratima je i završetak nastavne godine, rastanak od još jedne generacije osmaša i pripreme za neke nove početke i neke nove uspjehe.

Ina i Mauro na radionici na kojoj se kuhalo, peklo, degustiralo...

Hrvoje s netom izrađenim sapunom.

Veronika i Nikla pakiraju sapunčiće.

Lovro sa zapakiranim sapunčićem-poklončićem.

Na radionici konstrukcije piramide.

Pano s izloženim fotografijama na kojima učenici sade poklonjene sadnice.

Sportske igre u dvorani.

Prof. Ana Grbčić prezentirala je nagrađeni eko-projekt.

Načelnica na prezentaciji interaktivne ploče uspješno rješava prvi zadatak.

Najhrabriji na prezentaciji pametne ploče bio je prvašić Tin.

Predsjednik Školskog odbora Teodor Jokić otvara šampanjac za sreću u radu s pametnom pločom.

Kostrenska načelnica Mirela Marunić i ravnateljica Biserka Miškulin.

Vrhunac svečanosti: podizanje zelene zastave.

Hrvoje i Emina imali su čast podizanja zelene zastave.

Vijori se, zelena zastavo naše eko-škole!