Vijeće učenika Osnovne škole Kostrena
Autor: Nataša Kovačević, 15. 10. 2014.

U utorak 14. listopada 2014. održana je konstituirajuća sjednica Vijeća učenika škole za ovu školsku godinu.

Sjednici su prisustvovali predstavnici 16 razrednih odjela.

Pedagoginja je učenicima objasnila zadatak Vijeća učenika, upoznala ih sa Školskim kurikulumom koji se u potpunosti može naći na mrežnim stranicama škole, upoznala je učenike s Pravilnikom o izvođenju izleta, ekskurzija i drugih odgojno-obrazovnih aktivnosti izvan škole.

Razgovaralo se i o aktualnim problemima vezanim uz prijevoz školskim autobusom. Učenici su zatim predstavili  razredna pravila, vrijednosti i posljedice svojih razrednih odjela,  a neki su se osobito potrudili i izradili zanimljive plakate.

I ove godine na razini škole provodi se natjecanje za NAJ-razred od 5. do 8. razreda. Nagrada za NAJ-razred jest izlet na kraju školske godine i svi razredi su pozvani da se aktivno uključe u sudjelovanje. Nagrađeni će biti oni učenici koji su se u svom radnom okruženju istakli predanim, inovativnim radom, unaprjeđujući kulturu ophođenja u školi i šire, suradničkim ponašanjem i učenjem te su zajedničkim radom u realizaciji svojih projekata, humanitarnih akcija te ekološkom osviještenošću postigli zapažene rezultate.

Učenicima se predstavila Josipa Debeljak, pripravnica iz pedagogije, koja će u narednoj školskoj godini ostvarivati pravo na staž bez zasnivanja radnog odnosa do polaganja stručnog ispita.

Čestitamo novoizabranoj predsjednici  Vijeća učenika  - N.V. iz 8.b razreda  te njenoj zamjenici – A.S. iz 8.a razreda.

pedagoginja Nataša Kovačević